Щоб зрозуміти, як вибрати тостер для щоденного приготування смачних сніданків і полуденків, варто ознайомитися з його технічними параметрами і конструктивними особливостями.
Головними показниками, на які необхідно звертати увагу при покупці тостера, є:
- потужність;
- місткість;
- габарити;
- наявність термостата;
- тип управління;
- матеріал виготовлення.
Потужність сучасних тостерів в залежності від продуктивності коливається в межах від 500 до 1500 Вт. Чим більше потужність приладу, тим швидше підрум’яняться апетитні скибочки хліба.
Розмір апарату безпосередньо залежить від його функціональності і місткості. Для невеликої родини або особистого користування підійде компактна модель на 2 тосту. Для великої родини, де кожен не проти побалувати себе гарячими бутербродами, краще придбати модель, розраховану на приготування одночасно 4-х тостів.
Наявність термостата дозволяє задавати потрібний температурний режим для досягнення необхідного ступеня прожарювання хлібобулочного виробу. При цьому відключення приладу буде вироблено автоматично, що не допустить підгоряння тостів.
Управління режимами може бути механічним, виконаним у вигляді ручки, що обертається зі шкалою поділок, або ж електронним, яке дозволить максимально точно встановлювати різні параметри багатофункціональних моделей.
Що стосується матеріалу тостера, то тут можливі два варіанти:
1. Пластик – більш легкий і дешевий, відрізняється різноманітністю колірних рішень і декоративним оформленням. Однак досить сильно нагрівається в процесі роботи термоелементів.
2. Метал – більш важкий і міцний, коштує дорожче. Володіє підвищеною термостійкістю. Може бути матовим або глянсовим. Догляд за матовою поверхнею простіше, так як на глянцевому добре помітні будь-які відбитки і плями.
Додаткові функції
Щоб остаточно визначитися, як вибрати тостер для будинку, вивчіть додаткові функції, якими володіють різні моделі. До них відносяться:
- підігрів готових продуктів і тостів;
- решітка для розігріву кексів і круасанів;
- розморожування;
- випікання булочок;
- кнопка зупинки роботи;
- центрування скибочок в лотку;
- можливість зручного вилучення дрібних виробів;
- піддон для збору і видалення крихт;
- прикраса тостів малюнками;
- конвекція;
- інфрачервоний підігрів;
- гриль.
Якщо тостер вам необхідний виключно для підсушування або обсмажування хліба, то не варто переплачувати за незатребувані функції. В такому випадку зупиніть свій вибір на простий і недорогий моделі з мінімальним набором режимів.
Якщо ж ви збираєтеся використовувати тостер для різних цілей, тоді вам знадобитися прилад з розширеними можливостями, які забезпечать максимальний комфорт і ефективність його використання. Однак пам’ятайте, що і вартість такого апарату пропорційно зростає.