Види варильних поверхонь

Всі варильні поверхні можна розділити на дві великі групи:

1. Газові.
2. Електричні.

Газові поверхні встановлюються в будинках з газопроводом. Вони коштують дешевше, нагріваються швидше, простіше регулюється потужність вогню. При цьому вони більш пожежонебезпечні і при інтенсивному використанні спалюють кисень в приміщенні.Варильна поверхня GORENJE ECS 646 BCSC

Конфорки бувають круглі, овальні й квадратні, одиночні і складові. Вони повністю прогрівають дно посуду і її стінки. Деякі з них не вимагають додаткових грат. Існують також системи типу «газ на склі».
Електричні варильні поверхні є більш дорогими. Вони більш екологічні і практичні, можуть використовуватися в будь-якій обстановці, де є доступ до електрики. Відрізняються широким вибором конфорок різного типу:

  • спіральні – найбільш прості і довгі в розігріві;
  • галогенні – більш ефективні, але гріють всю поверхню і вимагають періодичної заміни ламп;
  • Hi-Lite- використовують стрічковий нагрівач всередині азбестового основи, нагріваються швидше і регулюються дуже плавно;
  • індукційні – найсучасніші і продуктивні, але досить дорогі, вимагають використання посуду зі спеціальним намагнічуватися дном, яке нагрівається під час включення плити, залишаючи саму конфорку холодної

Також існують варильні поверхні гібридного типу, які включають в себе кілька конфорок різного виду. Вони зручні в заміських будинках, де можуть використовуватися в якості електричних або при підключенні газового балона.

Матеріали виготовлення

Тепер давайте розберемося, як вибрати варильну поверхню в залежності від матеріалу, з якого вона виготовлена:

  1. Алюмінієві – недорогі, не бояться ударів, але легко дряпаються, і на них добре помітні відбитки пальців і вологі сліди.
  2. Емальовані – відрізняються доступною ціною, широкою гамою кольорів, які не дряпаються і не залишають видимих ​​слідів, але легко б’ються.
  3. Сталеві – нержавіюча сталь також прийнятна за ціною, витримує різні теплові і механічні навантаження. Крім того, на матових сталевих поверхнях не видно відбитки.
  4. Склокерамічні – найбільш дорогі і стильні, прості в догляді, швидко нагріваються і остигають. Однак їх варто берегти від ударів і сколів, не допускати пролиття